Siemianowice Śląskie Strona Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie - najświeższe informacje o mieście i mieszkańcach, aktualne wydarzenia, relacje z imprez i wiele innych... zapraszamy!

Dzisiaj: 169 Wszystkich: 639679

XVI Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny

INFORMACJE SPORTOWE » XVI Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny

2021-06-29 14:05

Już po raz szesnasty Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich zorganizował Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny.

Do udziału w imprezie organizowanej w miniony piątek (25.06.), zgłosiło się 75 zawodniczek i zawodników, jednak po weryfikacji zgłoszeń ostatecznie do biegu zakwalifikowało się 52 biegaczy.

Zawodnicy rywalizowali na bieżni stadionu lekkoatletycznego w Parku Pszczelnik jedynie przy palących się ekologicznych lampach solarnych. Zasady biegu były dość proste. Aby zwyciężył należało pokonać najdłuższy dystans w ciągu 1 godziny.

W kategorii kobiet zwyciężyła Agata Długosz z Tychów, pokonując w czasie 60 min dystans 15 203 m. Druga na mecie uplasowała się Dorota Redzik z Piekar Śląskich z wynikiem 13 479 m a na najniższym stopniu podium stanęła Barbara Nenko z Rudy Śląskiej z wynikiem 12 705 m.

W kategorii mężczyzn zwyciężył Paweł Wylężek z Piekar Śląskichktóry w czasie 60 min. pokonał dystans 17 244 m, drugi był Andrzej Nowak z Sosnowcaz wynikiem 17 207 m,  trzeci siemianowiczanin Mieszko Maliszewski16 162 m.

Agata Długosz oraz  Paweł Wylężek oprócz pamiątkowych pucharów, podobnie jak zwycięzcy igrzyskach w Grecji i Rzymie, otrzymali wieńce laurowe symbolizujące wygraną w równej walce.

Nagrodzeni zostali także najlepsi Siemianowiczanie. Wśród kobiet puchar odebrała – Angelika Achtelik  (12 027 m) natomiast wśród mężczyzn, podobnie jak przed rokiem – Mieszko Maliszewski (16 162 m).

W tegorocznej edycji biegu, Auto Centrum Gliwice - LELLEK GROUP Gliwice, ufundowało nagrody specjalne – samochód na weekend. Nagrody otrzymali:  Magdalena Krupa z Siemianowic Śląskich za zajęcie 7 miejsca w klasyfikacji kobiet oraz Damian Stalmach z Piekar Śląskich za zajęcie 19 miejsca w klasyfikacji mężczyzn.

WYNIKI – XVI Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny – >>>KLIKNIJ<<<

Czasy poszczególnych okrążeń wszystkich zawodników >>>KLIKNIJ<<<

Wszyscy uczestnicy XVI Ekologicznego Nocnego Biegu Godzinnego, którzy ukończyli zawody nagrodzeni zostali pamiątkowym medalem. Najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali puchary, które wręczyli Grzegorz Wieszołek - Dyrektor Auto Centrum Gliwice - LELLEK GROUP Gliwice, Krzysztof Nos - Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie oraz Łukasz Wanot - Dyrektor MOSiR „Pszczelnik”.

Zorganizowanie XVI Ekologicznego Nocnego Biegu Godzinnego na wysokim poziomie możliwe było dzięki wsparciu współorganizatorów, którymi byli: