Siemianowice Śląskie Strona Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie - najświeższe informacje o mieście i mieszkańcach, aktualne wydarzenia, relacje z imprez i wiele innych... zapraszamy!

Dzisiaj: 16 Wszystkich: 645680

XIV Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny

INFORMACJE SPORTOWE » XIV Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny

2019-06-19 21:15

Już po raz czternasty Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich zorganizował Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny. W imprezie organizowanej w miniony piątek (14.06), rywalizowało 60 zawodniczek i zawodników.

W wyjątkowej scenerii odbywała się tegoroczna edycja nocnego biegu. Zawodnicy rywalizowali przy palących się ekologicznych lampach solarnych zamontowanych wokół bieżni na której odbywały się zawody.

Zasady biegu były dość proste. Aby zwyciężył należało pokonać najdłuższy dystans w ciągu 1 godziny.

W kategorii kobiet wielką niespodziankę sprawiła Aleksandra Jachimczyk z Chrzanowa, zwyciężczyni trzech edycji biegu (2010,2011,2012).

Po siedmiu latach przerwy w startach w siemianowickiej imprezie, powróciła by zwyciężyć i pobić rekord Sandry Mikołajczyk z 2013 roku o 73 metry.

Aleksandra Jachimczyk w czasie 60 min pokonała dystans 15 298 m.

Druga na mecie uplasowała się Dorota Redzik z Piekar Śląskich z wynikiem 14 012 m a trzecia, zwyciężczyni trzech poprzednich edycji imprezy, Beata Wrońska z Chorzowa z wynikiem 13 743 m.

W kategorii mężczyzn zwyciężył Jacek Seweryn z Mysłowic, który w czasie 60 min. pokonał dystans 16 029 m, drugi był Grzegorz Szymura z Leszczyn z wynikiem 15 673 m, trzeci Rafał Mykała z Katowic, 15 147 m.

Nagrodzeni zostali także najlepsi Siemianowiczanie. Wśród kobiet puchar odebrała – Sylwia Śmigielska-Śleziak (11 152 m) natomiast wśród mężczyzn – Dariusz Toma (14 329 m ).

WYNIKI >>>KLIKNIJ<<<

Czasy poszczególnych okrążeń wszystkich zawodników >>>KLIKNIJ<<<

Wszyscy uczestnicy XIV Ekologicznego Nocnego Biegu Godzinnego, którzy ukończyli zawody nagrodzeni zostali pamiątkowym medalem oraz koszulką. Najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, które wręczyli Dyrektor MOSiR „Pszczelnik” Łukasz Wanot  oraz Zastępca Dyrektora Jan Komander.

W tegorocznej edycji nagrodzeni zostali także zawodnicy zajmujący dalsze miejsca w klasyfikacji generalne. Barbara Nenko z Rudy Śląskiej odebrała nagrodę rzeczową za 18-te a Grzegorz Kukla z Siemianowic Śląskich za 29-te miejsce.

Zorganizowanie XIV Ekologicznego Nocnego Biegu Godzinnego na wysokim poziomie możliwe było dzięki wsparciu współorganizatorów, którymi byli: