Kompleks Sportowy MichałKompleks Sportowy "MICHAŁ"stanowi integralną część bazy sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Pszczelnik”. Obecnie jest największą atrakcją sportowo - rekreacyjną w naszym mieście.

Siemianowice Śląskie Strona Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie - najświeższe informacje o mieście i mieszkańcach, aktualne wydarzenia, relacje z imprez i wiele innych... zapraszamy!

Konkursy

Wizyt:
Dzisiaj: 49 Wszystkich: 639559

XIII Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny - IV Sztafetowy Bieg Par - 15.06.2018 r.

INFORMACJE SPORTOWE » XIII Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny - IV Sztafetowy Bieg Par - 15.06.2018 r.

2018-06-19 21:44

Już po raz trzynasty Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich zorganizował Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny. W imprezie organizowanej w miniony piątek (15.06), rywalizowało 48 zawodniczek i zawodników.

Jako pierwsze na starcie ustawiły się pary walczące o zwycięstwo w IV Sztafetowym Biegu Par o puchar Prezesa ROSOMAK S.A. w Siemianowicach Śląskich.

Organizowana po raz czwarty impreza polegała na rywalizacji 2-osobowych zespołów mieszanych (kobieta i mężczyzna), pojedynczo pokonujących pętlę po bieżni stadionu. 28 par przez godzinę walczyło o uzyskanie najdłuższego dystansu gwarantującego końcowy sukces. Zgodnie z regulaminem aby zwyciężyć, należało w czasie 60 min. przebiec najwięcej metrów, przy założeniu że każda osoba z pary musi pokonać minimum 10 okrążeń.

W IV Sztafetowym Biegu Par zwyciężył duet Elżbieta Lewicka z Knurowa (9 199 m) - Marcin Grzegorzyca z Gierałtowic (9 200 m)pokonując dystans 18 399 m, druga była para Joanna Szczepanek  z Olkusza (4 850 m) - Tomasz Stachowicz z Zawady (13 200 m) pokonując 18 050 m, trzecie miejsce z wynikiem 17 407 m zajęła para Agata Długosz z Tychów (8 607 m) - Tomasz Petkiewicz z Mikołowa (8 800 m). WYNIKI >>>KLIKNIJ<<<

Najlepsza para z Siemianowic Śląskich Bogna Gamza (4 975 m) - Sebastian Pająk  (11 200 m) uplasowała się na ósmym miejscu pokonując dystans 16 175 m.

Po emocjach związanych z rywalizacją par, punktualnie o 21.40 rozpoczęli zmagania biegacze walczący o zwycięstwo w XIII Ekologicznym Nocnym Biegu Godzinnym.

W dwóch poprzednich edycjach najwyższe miejsce na podium w kategorii kobiet zajmowała Beata Wrońska. W trzynastej edycji również góra była chorzowianka, pokonując w czasie 60 min. dystans 13 846 m, druga na mecie uplasowała się Urszula Szewczyk z Katowic z wynikiem 13 445 m a trzecia Klaudia Radziwończyk z Kalet z wynikiem 13 285 m.

W kategorii mężczyzn zwyciężył rekordzista zawodów, Andrzej Nowak z Sosnowca,  który tym razem w 60 min.pokonał dystans 16 868 m, drugi był Przemysław Basa z Rudy Śląskiej z wynikiem 16 114 m, trzeci Grzegorz Szymura z Leszczyn, 16 063 m.

WYNIKI >>>KLIKNIJ<<<

Czasy poszczególnych okrążeń wszystkich zawodników >>>KLIKNIJ<<<

Nagrodę dla najlepszego Siemianowiczanina odebrał czarty na mecie Adam Jagieła (15 129 m).

Wszyscy uczestnicy IV Sztafetowego Biegu Par oraz XIII Ekologicznego Nocnego Biegu Godzinnego, którzy ukończyli zawody nagrodzeni zostali pamiątkowym medalem oraz koszulką. Najlepsze pary oraz zawodniczki i zawodnicy biegu głównego otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, które wręczyli Stefan Szkudlarek ROSOMAK S.A. oraz Łukasz Wanot Dyrektor MOSiR „Pszczelnik”.

Tradycyjnie już nagrodzeni zostali także uczestnicy zajmujący w klasyfikacji generalnej dalsze miejsca. Kilku szczęśliwców otrzymało cenne nagrody rzeczowe.

Zorganizowanie IV Sztafetowego Biegu Par oraz XIII Ekologicznego Nocnego Biegu Godzinnego na wysokim poziomie możliwe było dzięki wsparciu współorganizatorów, którymi byli: