NA TAPECIE
Kompleks Sportowy "Michał"

                        BASEN

 

Akcja „SUPERPŁYWAK 2022”
ULGI DLA POSIADACZY KARTY RODZINNEJ


 

ULGI DLA POSIADACZA KARTY SENIORA 60+


 

KOMPLEKS SPORTOWY "MICHAŁ"

Kompleks Sportowy MichałKompleks Sportowy "MICHAŁ"stanowi integralną część bazy sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Pszczelnik”. Obecnie jest największą atrakcją sportowo - rekreacyjną w naszym mieście.

URZĄD MIASTA

Siemianowice Śląskie Strona Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie - najświeższe informacje o mieście i mieszkańcach, aktualne wydarzenia, relacje z imprez i wiele innych... zapraszamy!
www.siemianowice.pl

BIP

Biuletyn Informacji PublicznejMOSiR "Pszczelnik"
Przetargi
Ogłoszenia
Konkursy


 

Wizyt:
Dzisiaj: 5 Wszystkich: 457410

VIII Sztafetowy Bieg Par

INFORMACJE SPORTOWE » VIII Sztafetowy Bieg Par

2022-06-07 19:55

  

Barbara Wojtyła-Sikora z Tomaszem Przybylskim zwycięzcami VIII Sztafetowego Biegu Par organizowanego w miniony piątek (03.06.) przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich w ramach obchodów 90-lecia nadania praw miejskich Siemianowicom Śląskim oraz XXXVIII Dni Miasta.  

Organizowana po raz ósmy impreza, polegała na rywalizacji 2-osobowych zespołów mieszanych (kobieta i mężczyzna), pojedynczo pokonujących pętlę po bieżni stadionu w Parku Pszczelnik. Zgodnie z regulaminem aby zwyciężyć, należało w czasie 60 min. przebiec najwięcej metrów, przy założeniu że każdy z uczestników musiał minimum 10 razy zostać odnotowany przez system pomiaru czasu (10 razy przebiec przez linię mety).

31 par przez godzinę walczyło o uzyskanie najdłuższego dystansu gwarantującego zwycięstwo. Tym razem rywalizacja była niezwykle zacięta i wyrównana do ostatnich metrów. Świadczyć o tym może różnica trzech metrów pomiędzy drugim i trzecim miejscem na podium.

W tegorocznej edycji Sztafetowego Biegu Par zwyciężył duet Barbara Wojtyła-Sikora ze Skoczowa (7 706 m) - Tomasz Przybylski z Witaszyc (10 000 m) pokonując 17 706 m. Najlepsza para oprócz pamiątkowych pucharów, podobnie jak zwycięzcy igrzyskach w Grecji i Rzymie, otrzymała wieńce laurowe symbolizujące wygraną w równej walce.

Druga na mecie była siemianowicka para Dominika Brol (8 400 m) i Piotr Brol (9 139 m) z wynikiem 17 539 m, która oprócz pucharów za miejsce odebrała także nagrody za zwycięstwo w klasyfikacji najlepsza para z Siemianowic Śląskich.

Trzecie miejsce, podobnie jak przed rokiem zajęła para Katarzyna Bzdyk z Katowic (8 736 m) – Arkadiusz Szymczak ze Świętochłowic (8 800 m) pokonując dystans 17 536 m.

W tegorocznej edycji biegu, Auto Centrum Gliwice - LELLEK GROUP Gliwice,  ufundowało nagrodę specjalną – samochód na weekend dla pary, która zajmie 11 miejsce w klasyfikacji końcowej. Nagrodę otrzymali Emilia Wronecka z Katowic oraz Kamil Królikowski z Siemianowic Śląskich. 

WYNIKI - VIII Sztafetowy Bieg Par - >>>KLIKNIJ<<<

Wszyscy uczestnicy VIII Sztafetowego Biegu Par, którzy ukończyli zawody nagrodzeni zostali pamiątkowym medalem. Najlepsze pary otrzymały puchary, które wręczyli Grzegorz Wieszołek - Dyrektor Auto Centrum Gliwice - LELLEK GROUP Gliwice,  Krzysztof Nos - Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie oraz Jan Komander - Zastępca Dyrektora MOSiR „Pszczelnik”.

Zorganizowanie VIII Sztafetowego Biegu Par możliwe było dzięki wsparciu współorganizatorów, którymi byli:

Auto Centrum Gliwice - LELLEK GROUP Gliwice,

Miejski Klub Sportowy „SIEMIANOWICZANKA” Siemianowice Śląskie,

BALVITEN Siemianowice Śląskie.