Kompleks Sportowy MichałKompleks Sportowy "MICHAŁ"stanowi integralną część bazy sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Pszczelnik”. Obecnie jest największą atrakcją sportowo - rekreacyjną w naszym mieście.

Siemianowice Śląskie Strona Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie - najświeższe informacje o mieście i mieszkańcach, aktualne wydarzenia, relacje z imprez i wiele innych... zapraszamy!

Konkursy

Wizyt:
Dzisiaj: 234 Wszystkich: 644437

VI Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny, II Lekcja Biegania - WYNIKI

INFORMACJE SPORTOWE »  VI Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny, II Lekcja Biegania - WYNIKI

2011-06-18 08:26

VI Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny
II Lekcja Biegania

Już po raz szósty Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich zorganizował Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny. Nocne bieganie przy muzyce odbyło się z 17 na 18 czerwca 2011 roku na bieżni stadionu w Parku Pszczelnik w Siemianowicach Śląskich.

Do udziału w imprezie zgłosiło się prawie 150 zawodników i zawodniczek, jednak po weryfikacji zgłoszeń ostatecznie na linii startu stanęło 101 biegaczy. Podobnie jak w latach ubiegłych bieg został podzielony na 2 tury. Pierwsza rozpoczęła się o godzinie 21.40, zaś druga o godzinie 22.55.

Tegoroczny zwycięzca zawodów Andrzej Nowak z Sosnowca pokonał w ciągu 60 min. dystans 16 984 m., zaledwie 12 metrów mniej od rekordzisty trasy z 2009 r. Adama Jagieły. Drugi na mecie Paweł Papierzański z Bytomia pokonał dystans 16 674 m. zaś trzeci Grzegorz Szymura z Leszczyn 16 389 m.

ep eowug ewug ew

Wśród kobiet zwyciężyła ubiegłoroczna tryumfatorka Aleksandra Jachimczyk z Chrzanowa z wynikiem 14 085 m, poprawiając swój ubiegłoroczny rekord o 83 metry. Druga na mecie była Beata Wrońska z Jasła z wynikiem 13 985 m., trzecia Anna Balbus z Bytomia która pokonała dystans 13 367 m.

Nagrodzeni zostali także najlepsi Siemianowiczanie. Śród kobiet puchar odebrała Sylwia Zgoda (9 220 m) natomiast wśród mężczyzn Andrzej Kiecal (15 688 m).

Zanim jednak na bieżni ustawiła się główna grupa biegaczy imprezę zainaugurowała „II Lekcja Biegania”. Organizatorzy chcąc wykorzystać rosnącą rangę i zainteresowanie bieganiem, podobnie jak w ubiegłym roku zaprosili do udziału młodzież siemianowickich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizowana po raz drugi impreza polegała na pokonywaniu dystansu na stadionie wg. reguł „biegu godzinnego” ale w czasie jednej godziny lekcyjnej czyli 45 min.

Drugą „Lekcję Biegania” w kategorii chłopców wygrał Kamil Królikowski – I LO uzyskując  11 010 m, poprawiając ubiegłoroczny rekord o 1 205 m, drugi był Michał Krzykała - ZSTiO „Meritum” z wynikiem 10 389 m a trzeci Piotr Zbroiński - „ARKONA” który przebiegł 9 984 m.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła ubiegłoroczna tryumfatorka Monika Mikołajczyk z wynikiem 8 858 m, lepszym od ubiegłorocznego rekordu o 736 m, druga była Dominika Żur - II LO pokonując 7 813 m a trzecia Julia Gabor - II LO - 7 186 m.

Wszyscy uczestnicy VI Ekologicznego Nocnego Biegu Godzinnego, którzy ukończyli zawody uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami i koszulkami. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki biegu głównego otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętem RTV oraz AGD. Dodatkową atrakcją tej imprezy były nagrody tzw. „Szczęśliwe Numery”, dzięki którym kilkanaście osób wylosowało cenne nagrody.

Nocne bieganie w Siemianowicach Śląskich z roku na rok zyskuje coraz większą renomę w środowisku biegaczy. W tegorocznych zmaganiach udział wzięli m.in. Łukasz Oślizło mistrz Polski  w biegu na 10 000 m, gen. Roman Polko oraz Dyrektor Stadionu Śląskiego Marek Szczerbowski.

Zorganizowanie VI Ekologicznego Nocnego Biegu Godzinnego na wysokim poziomie, czego  dowodem są pozytywne opinie zamieszczane na stronach internetowych możliwe było dzięki wsparciu współorganizatorów.