Siemianowice Śląskie Strona Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie - najświeższe informacje o mieście i mieszkańcach, aktualne wydarzenia, relacje z imprez i wiele innych... zapraszamy!

Dzisiaj: 5 Wszystkich: 639515

Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn

INFORMACJE SPORTOWE » Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn

2020-08-14 14:32

W minioną niedzielę (09.08.) w Parku Pszczelnik, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich zorganizował Turniej Siatkówki Plażowej.

9 męskich par walczyło o zwycięstwo w turnieju rozgrywając mecze systemem brazylijskim, jeden set do 21 punktów. Zgodnie z zasadami jedna przegrana nie eliminowała drużyny z turnieju, dopiero drugi przegrany mecz oznaczał koniec gry.

Już pierwsze pojedynki pokazały, że emocji i zwrotów akcji nie zabraknie. Tak też było do samego końca.

Tym razem zawodnicy musieli zmagać się nie tylko z przeciwnikiem ale też z przeszło 30-stopniowym upałem. Jednak niewątpliwym atutem rozgrywanych w Parku Pszczelnik turniejów jest możliwość korzystania z basenu letniego, co wykorzystali uczestnicy w przerwach między meczami.

Prawie ośmiogodzinny turniej zakończył się wręczeniem najlepszym parom pamiątkowych pucharów oraz dyplomów.

Wyniki spotkań półfinałowych:
1) Adam Koczorek (Chorzów) / Mateusz Król (Świętochłowice) – Tomasz  Eberhardt (Gliwice) / Aleksander Gwizdała (Gliwice)  21:17.

2) Kamil Kruczkowski (Katowice) / Tomasz Michalak (Siemianowice Śląskie) – Piotr Juroszek (Siemianowice Śląskie) / Michał Bordoszewski (Siemianowice Śląskie)  21:9.

FINAŁ:
Adam Koczorek
(Chorzów) / Mateusz Król (Świętochłowice) – Kamil Kruczkowski (Katowice) / Tomasz Michalak (Siemianowice Śląskie)  21:18.

MECZ O III MIEJSCE:
Tomasz Eberhardt
(Gliwice) / Aleksander Gwizdała (Gliwice) – Piotr Juroszek (Siemianowice Śląskie) / Michał Bordoszewski (Siemianowice Śląskie) 24:26.