Siemianowice Śląskie Strona Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie - najświeższe informacje o mieście i mieszkańcach, aktualne wydarzenia, relacje z imprez i wiele innych... zapraszamy!

Dzisiaj: 13 Wszystkich: 645677

Sztafety walczyły o Puchar ROSOMAKA

INFORMACJE SPORTOWE » Sztafety walczyły o Puchar ROSOMAKA

2019-06-19 20:31

W miniony piątek (14.06.) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich zorganizował jubileuszowy Sztafetowy Bieg Par o puchar Prezesa ROSOMAK S.A. w Siemianowicach Śląskich.

Organizowana po raz piąty impreza polegała na rywalizacji 2-osobowych zespołów mieszanych (kobieta i mężczyzna), pojedynczo pokonujących pętlę po bieżni stadionu w Parku Pszczelnik. 25 par przez godzinę walczyło o uzyskanie najdłuższego dystansu gwarantującego końcowy sukces. Zgodnie z regulaminem aby zwyciężyć, należało w czasie 60 min. przebiec najwięcej metrów, przy założeniu że każdy z uczestników musiał minimum 10 razy zostać odnotowany przez system pomiaru czasu (10 razy przebiec przez linię mety).

W tegorocznej edycji Sztafetowego Biegu Par, podobnie jak przed rokiem zwyciężył duet Elżbieta Lewicka z Knurowa (8 400 m) - Marcin Grzegorzyca z Gierałtowic (9 368 m) pokonując dystans 17 768 m, druga była para z Katowic Katarzyna Bzdyk (8 762 m) – Kamil Klimas (8 400 m) pokonując 17 162 m, trzecie miejsce z wynikiem 17 077 m zajęła para Agata Długosz z Tychów (8 677 m) - Tomasz Petkiewicz z Mikołowa (8 400 m).

Najlepsza para z Siemianowic Śląskich Betina Skworc (6 000 m) – Grzegorz Skworc (8 720 m) uplasowała się na jedenastym miejscu pokonując dystans 14 720 m.

WYNIKI >>>KLIKNIJ<<<

Wszyscy uczestnicy V Sztafetowego Biegu Par, którzy ukończyli zawody nagrodzeni zostali pamiątkowym medalem oraz koszulką. Najlepsze pary otrzymały puchary i nagrody rzeczowe, które wręczyli Dyrektor MOSiR „Pszczelnik” Łukasz Wanot  oraz Zastępca Dyrektora Jan Komander.

Tradycyjnie już nagrodzona została także para zajmująca w klasyfikacji generalnej dalsze miejsce, tym razem 17-te. Szczęście uśmiechnęło się do Magdaleny Nawrot Siemianowice Śląskie – Dariusza Gawendy Kobiór, którzy otrzymali dodatkowe nagrody rzeczowe .

Zorganizowanie V Sztafetowego Biegu Par możliwe było dzięki wsparciu współorganizatorów, którymi byli: