Siemianowice Śląskie Strona Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie - najświeższe informacje o mieście i mieszkańcach, aktualne wydarzenia, relacje z imprez i wiele innych... zapraszamy!

Dzisiaj: 227 Wszystkich: 639737

Siemianowicki Zawrót Głowy – VII Bieg Wokół Stołu

INFORMACJE SPORTOWE » Siemianowicki Zawrót Głowy – VII Bieg Wokół Stołu

2023-02-05 23:55

Rekordowa liczba 68 biegaczy wystartowała dzisiaj (05.02.) w zawodach pod nazwą „Siemianowicki Zawrót Głowy – Bieg Wokół Stołu”, ścigając się na dystansie 1 km. Organizatorem siódmej edycji, nietypowej i wymagającej imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich.

Można biegać na stadionie lub w plenerze, na długie albo krótkie dystanse. W hali Kompleksu Sportowego „Michał”, 68 zawodniczek i zawodników biegało dookoła nakrytego stołu.
Zasada biegu była dość prosta. Każdy zawodnik musiał w jak najkrótszym czasie pokonać dystans 1 000 m, czyli 117 okrążeń. Zgodnie z regulaminem nie można było w żaden sposób dotykać nakrytego stołu. Aby oczywiście nie zakręciło się w głowie można było w każdej chwili zmieniać kierunek biegu.

Podobnie jak w poprzednich edycjach imprezy, uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: I - rocznik 2010 i młodsi, II - rocznik 2009 i starsi (osobna klasyfikacja kobiet i mężczyzn).

Nowym rekordzistą zawodów został Aleksander Zięba ze Strzyżowic, który o ponad sekundę pobił rekord sprzed trzech lat.

Rekordzistką została także Katarzyna Kasperska z Siemianowic Śląskich, która w kategorii dziewcząt poprawiła ubiegłoroczny wynik o 20 sekund.

Tegoroczne podium w klasyfikacji dziewcząt i kobiet zdominowały zawodniczki z Siemianowic Śląskich.
W klasyfikacji dziewcząt rocznik 2010 i młodsze, zwyciężyła Katarzyna Kasperska z czasem 8:36,88 przed Wiktorią Żabicką – 9:21,07, oraz Dominiką Ligenzą – 9:28,69.
W śród kobiet (2009 i starsze) na najwyższym stopniu podium stanęła MagdalenaKrupa zwyciężając z czasem 8:43,25, tuż za nią uplasowała się Zuzanna Mikulska – 9:38,72 a na najniższym stopniu podium stanęła Martyna Stępień – 9:46,15.

Niezwykle wyrównana była rywalizacja w klasyfikacji chłopców i mężczyzn. O zajęciu pierwszego miejsca decydowały sekundy.
W kategorii chłopców rocznik 2010 i młodsi pierwsze miejsce zajął Franciszek Odróbka (Siemianowice Śląskie) z czasem 8:43,28, wyprzedzając Aleksandra Hanaka (8:44,78). Trzeci był Filip Włoka (Piekary Śląskie) z czasem 8:48,62.
Klasyfikację mężczyzn wygrał Aleksander Zięba ze Strzyżowic, który na pokonanie 1 km potrzebował 7:37,56. Drugi był siemianowiczanin Tomasz Pawlak – 7:39,04, trzeci Kamil Spyra z Szymocin z czasem 8:00,87

Wyniki VII Biegu Wokół Stołu >>>KLIKNIJ<<<

Wszyscy uczestniczy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, najlepsza trójka w każdej kategorii dodatkowo puchary i dyplomy.
Nagrody wręczyli Beata Gałecka II Zastępcę Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, Krzysztof Nos Naczelnika Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie  oraz Jan Komander Z-ca Dyrektora MOSiR „Pszczelnik”.

Dzięki uprzejmości siemianowickiej Firmy BALVITEN partnera imprezy, po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali puszcze babeczki.

Szczególne podziękowania należą się Pani Joanna Drabik-Nos oraz młodzieży z Klubu Młodego Wolontariusza „MERIT” przy ZSTiO „MERITUM” w Siemianowicach Śląskich (Antonina Bednarz, Tomasz Pawlak, Magdalena Perlak, Emilia Antczak, Dawid Skolik, Leszek Latusek, Jan Grosicki, Jakub Kwarliński, Igor Jeziorski, Aneta Kuzia, Kamil Krawczyk) oraz Paulinie Kalin z SP nr 8  za obsługę sędziowską zawodów.