Siemianowice Śląskie Strona Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie - najświeższe informacje o mieście i mieszkańcach, aktualne wydarzenia, relacje z imprez i wiele innych... zapraszamy!

Dzisiaj: 10 Wszystkich: 639791

Siemianowicki Zawrót Głowy – V Bieg Wokół Stołu

INFORMACJE SPORTOWE » Siemianowicki Zawrót Głowy – V Bieg Wokół Stołu

2020-02-10 22:56

„Można biegać na stadionie lub w plenerze, na długie albo krótkie dystanse. W Siemianowicach Śląskich udowodnili, że można biegać także dookoła nakrytego stołu i zrobić z tego profesjonalne zawody – z sędziami, pomiarem czasu i medalami. W MOSiR „Pszczelnik” sportem może być wszystko, co wiąże się z ruchem i dobrą zabawą„ – źródło TVS.

W minioną niedzielę (09.02) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich zorganizował jubileuszowe zawody, pod nazwą „Siemianowicki Zawrót Głowy – Bieg Wokół Stołu”.

W hali Kompleksu Sportowego „Michał”, 39 zawodniczek i zawodników rywalizowało w piątej edycji imprezy, ścigając się na dystans 1 km.
Zasada biegu była dość prosta. Każdy zawodnik musiał w jak najkrótszym czasie pokonać dystans 1 000 m, czyli 117 okrążeń, biegając wokół stołu. Zgodnie z regulaminem nie można było w żaden sposób dotykać nakrytego stołu. Aby oczywiście nie zakręciło się w głowie można było w każdej chwili zmieniać kierunek biegu.

Nowym rekordzistą zawodów został Paweł Obliżajek, który kończąc bieg z czasem 7:38,65 o ponad 20 sekund poprawił wynik z przed pięciu lat.

Podobnie jak w poprzednich edycjach imprezy, uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: I - rocznik 2007 i młodsi, II - rocznik 2006 i starsi (osobna klasyfikacja kobiet i mężczyzn).

W kategorii dziewcząt rocznik 2007 i młodsze, zwyciężyła Joanna Apostel (Siemianowice Śląskie) z czasem 9:39,53 przed Nicolą Pawelczyk (Rybnik) – 9:54,78, oraz Marią Orian (Zdzieszowice) – 10:12,84.

W tej samej kategorii wśród chłopców pierwsze miejsce zajął siemianowiczanin Dawid Dors z czasem 9:19,50, przed braćmi Sadło z Zabrza, Filipem (10:24,90)  i Szymonem (11:29,16).

W klasyfikacji kobiet (2006 i starsze) na najwyższym stopniu podium stanęła Jessica Włoka (Katowice) zwyciężając z czasem 8:37,00, tuż za nią uplasowała się Paulina Siegert (Siemianowice Śląskie) – 9:15,82 a na najniższym stopniu podium stanęła Barbara Maszczak (Gliwice) – 9:23,25.

Niezwykle wyrównana była walka o zwycięstwo w klasyfikacji mężczyzn (2006 i starsi). Ostatecznie o niespełna dwie sekundy, bijąc rekord z przed pięciu lat, Paweł Obliżajek (Jaworzno) z czasem 7:38,65 wyprzedził ubiegłorocznego tryumfatora imprezy Tomasza Sadło (Zabrze) z czasem 7:40,41, trzeci był Aleksander Ziębę (Strzyżowice) – 7:47,12.

Tuż za podium uplasował się najlepszy siemianowiczanin Kamil Kasper z czasem 7:58,96.

Warto dodać, że najlepsza trójka pokonała dystans 1 kilometra szybciej od rekordzisty zawodów Adriana Bednarskiego z Osiecznicy, który aby wygrać bieg w 2016 roku potrzebował zaledwie 7:57,69.

Najmłodszym zawodnikiem V Biegu Wokół Stołu był czterolatek z Chorzowa Adam Żukowski, który na pokonanie 117 okrążeń potrzebował 12:38,53.

Wszyscy uczestniczy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, najlepsza trójka w każdej kategorii dodatkowo puchary i dyplomy. Nagrody wręczył zastępca dyrektora MOSiR „Pszczelnik” Jan Komander.

Dzięki uprzejmości Cukierni „MAJA” Marian Buchta, Jacek Sularz z Siemianowic Śląskich, po zakończeniu imprezy na wszystkich czekała herbata oraz ciasto.

Szczególne podziękowania należą się Pani Joanna Drabik-Nos oraz młodzieży z Klubu Młodego Wolontariusza „MERIT” przy ZSTiO „MERITUM” w Siemianowicach Śląskich (Dawid Skolik,  Wiktoria Nocoń, Julka Fima,  Maciej Adamski, Dawid Sikora, Karolina Świętonowska, Kasia Buchta, Julka Iwaniec, Natalia Wargacka, Marcel Trapp, Nicola Ciepły) za obsługę sędziowską zawodów.

Zdjęcia z zawodów można obejrzeć w galerii:   >>>KLIKNIJ<<<

„Siemianowicki Zawrót Głowy – Bieg Wokół Stołu” - WYNIKI

Relację z V Biegu Wokół Stołu obejrzeć można w telewizji TVS:

Biegali dookoła nakrytego stołu. Niesamowite zawody w Siemianowicach Śląskich >>>KLIKNIJ<<<