Siemianowice Śląskie Strona Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie - najświeższe informacje o mieście i mieszkańcach, aktualne wydarzenia, relacje z imprez i wiele innych... zapraszamy!

Dzisiaj: 170 Wszystkich: 639680

Rekordowy Nocny Bieg

INFORMACJE SPORTOWE » Rekordowy Nocny Bieg

2016-06-14 23:42

17 789 m tyle wynosi nowy rekord Ekologicznego Nocnego Biegu Godzinnego  ustanowiony przez Andrzeja Nowaka z Sosnowca.

Do udziału w jedenastej edycji imprezy organizowanej w miniony piątek (10.06), przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich, w ramach obchodów XXXIV Dni Siemianowic Śląskich, zgłosiło się 87 zawodniczek i zawodników, ostatecznie w zawodach rywalizowało 79 biegaczy podzielonych na dwie tury. Pierwsza rozpoczęła zmagania o godzinie 21.40, druga o 22.55.

Podobnie jak przed rokiem imprezę zainaugurował II Sztafetowy Bieg Par o puchar Prezesa ROSOMAK S.A. w Siemianowicach Śląskich.

Organizowana po raz drugi impreza polegała na rywalizacji 2-osobowych zespołów mieszanych (kobieta i mężczyzna), pojedynczo pokonujących pętlę po bieżni stadionu. 32 pary przez godzinę walczyły o uzyskanie najdłuższego dystansu gwarantującego końcowy sukces. Zgodnie z regulaminem aby zwyciężyć, należało w czasie 60 min. przebiec najwięcej metrów, przy założeniu że każda osoba z pary musi pokonać minimum 10 okrążeń.

W II Sztafetowym Biegu Par zwyciężył duet Gabriela Rolka (Karków - 5 486 m) - Kacper Piech  (Kraków - 12 000 m) pokonując 17 486, druga była para Anna Stachurska (Katowice - 5 200 m) - Artur Rosiński (Ruda Śląska - 11 964 m) pokonując 17 164 m, trzecie miejsce z wynikiem 17 151 m zajęła para Agata Długosz (Tychy - 8 751) - Adam Satława (Tychy - 8 400 m).

VI miejsce zajęła para z Siemianowic Śląskich Magda Małyszek (4 800 m) - Leszek Małyszek (11 441 m) pokonując 16 241 m.

Po emocjach związanych z rywalizacją par, punktualnie o 21.40 rozpoczęła zmagania I tura biegaczy, walcząc o zwycięstwo w XI Ekologicznym Nocnym Biegu Godzinnym.

Jedenasta edycja nocnego biegania w kategorii kobiet zakończyła się zwycięstwem Beaty Wrońskiej z Krakowa, która w ciągu 60 min. pokonała dystans 14 072 m, drugie miejsce zajęła Katarzyna Polechońska z Siemianowic Śląskich z wynikiem 13 044 m a trzecie miejsce przypadło tryumfatorce dwóch poprzednich edycji, Gabrieli Rolce z Krakowa z wynikiem 12 957 m.

W kategorii mężczyzn zwyciężył Andrzej Nowak z Sosnowca pokonując w 60 min. dystans 17 789 m, poprawiając rekord zawodów o 513 m. Dotychczasowy rekordzista i czterokrotny tryumfator imprezy Kacper Piech z Krakowa zajął drugie miejsce z wynikiem 16 022 m. Podobnie jak przed rokiem tak i w tym, trzecie miejsce zajął Grzegorz Szymura z Leszczyn z wynikiem 15 730 m.

Nagrodzeni zostali także najlepsi Siemianowiczanie. Wśród kobiet puchar odebrała - Katarzyna Polechońska (13 044 m) natomiast wśród mężczyzn - czwarty  w klasyfikacji generalnej - Adam Jagieła (16 346 m).

Wszyscy uczestnicy II Sztafetowego Biegu Par oraz XI Ekologicznego Nocnego Biegu Godzinnego, którzy ukończyli zawody nagrodzeni zostali pamiątkowym medalem oraz koszulką. Najlepsze pary oraz zawodniczki i zawodnicy biegu głównego otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, które wręczyli Maciej Przybyła Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Firmy ROSOMAK S.A., Małgorzata Pichen Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu, Artur Kledzik Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska oraz Łukasz Wanot Dyrektor MOSiR „Pszczelnik”.

Tradycyjnie już nagrodzeni zostali także uczestnicy zajmujący w klasyfikacji generalnej dalsze miejsca. Kilku szczęśliwców otrzymało cenne nagrody rzeczowe.

Zorganizowanie II Sztafetowego Biegu Par oraz XI Ekologicznego Nocnego Biegu Godzinnego na wysokim poziomie możliwe było dzięki wsparciu współorganizatorów, którymi byli: