Kompleks Sportowy MichałKompleks Sportowy "MICHAŁ"stanowi integralną część bazy sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Pszczelnik”. Obecnie jest największą atrakcją sportowo - rekreacyjną w naszym mieście.

Siemianowice Śląskie Strona Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie - najświeższe informacje o mieście i mieszkańcach, aktualne wydarzenia, relacje z imprez i wiele innych... zapraszamy!

Ogłoszenia
Konkursy

Wizyt:
Dzisiaj: 54 Wszystkich: 645390

INFORMACJE SPORTOWE » Mecz Piłki Nożnej Oldbojów: Reprezentacja Siemianowic Śląskich - Raków Częstochowa

2017-06-05 16:22

Sporą atrakcją przygotowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” dla kibiców piłki nożnej był rozegrany w miniony piątek (02.06.) w siemianowickim parku Pszczelnik towarzyski mecz olbojów. Spotkały się w nim jedenastki gospodarzy - Reprezentacja Siemianowic Śląskich oraz goście zaproszeni na te zawody, drużyna Rakowa Częstochowa.

Rakowianie to zespół, który ma za sobą występy w polskiej ekstraklasie. W latach 1994 – 1998 przez cztery sezony występowali w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju.

Zespoły rozpoczęły mecz w następujących składach:

Reprezentacja Siemianowic Śląskich – Arkadiusz Moj w bramce oraz Artur Hojda, Artur Zając, Grzegorz Fusek, Paweł Jagielski, Ireneusz Krupanek, Robert Razakowski, Dariusz Rzeźniczek, Dariusz Tomecki, Piotr Boncol i Błażej Cichy.

W trakcie dokonywanych zmian w spotkaniu brali udział również: Marcin Gaim, Arkadiusz Żyła, Oskar Kuczek i Marcin Krzysiek. Zespół prowadził trener Jan Komander a kierownikiem drużyny był Janusz Swatek.

Raków Czętochowa - Marek Matuszek w bramce oraz Andrzej Pawłowski, Marek Wolański, Janusz Bodzioch, Mariusz Wieczorek, Krzysztof Kołaczyk, Witold Gwiździel, Robert Załęski, Wojciech Korbela, Rafał Telenga, Krzysztof Pacud oraz Dawid Błaszczykowski  a w drugiej połowie zasilił zespół Rakowa Robert Razakowski, kiedyś również zawodnik występujący w barwach tego klubu. Drużyną z ławki trenerskiej dowodził trener Gothard Kokott a kierownikiem zespołu był Cezary Suchan.

Mecz już tradycyjnie sędziowała trójka pań: Kamila Płaza z Gliwic jako arbiter główny oraz Izabela Wiaterek i Karolina Konsek obie z Wodzisławia Śląskiego na liniach.

Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg, i od początku do samego końca jego rezultat był sprawą otwartą. Tradycyjnie dla naszych oldbojów pierwszą bramkę zdobyli goście. W 17 minucie spotkania na 0:1, gola zdobył Dawid Błaszczykowski. Zbieżność nazwisk z reprezentantem Polski nie jest tu przypadkowa, prywatnie to brat Kuby zawodnika VfL Wolfsburg. Kilka minut później w 24 minucie, siemianowiczanie odpowiedzieli bramką Oskara Kuczka. Padła ona po ładnym strzale głową. Rezultat 1:1 utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie nasz zespół wypracował lekką przewagę i stworzył kilka sytuacji bramkowych. Kilka dogodnych sytuacji omal nie zakończyło się zdobyciem bramki przez nasz zespół, ale bardzo dobrze spisywał się bramkarz gości Marek Matuszek. Były zawodnik Rakowa Częstochowa, Widzewa Łódź, Ruchu Chorzów i Polonii Warszawa mający na koncie 157 występów w ekstraklasie.

Ostatecznie wynik meczu ustalił ponownie Oskar Kuczek, zdobywając zwycięskiego gola technicznym uderzeniem nad wychodzącym na przedpole bramkarzem.

Reprezentacja Siemianowic - Raków Częstochowa 2:1 (1:1).

Tym zwycięstwem utrzymała nasza drużyna oldbojów, rozpoczętą w poprzednim roku passę wygranych spotkań. Dla przypomnienia w ubiegłym roku pokonaliśmy Reprezentację Śląska oldbojów 6:4 (2:3).