Kompleks Sportowy MichałKompleks Sportowy "MICHAŁ"stanowi integralną część bazy sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Pszczelnik”. Obecnie jest największą atrakcją sportowo - rekreacyjną w naszym mieście.

Siemianowice Śląskie Strona Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie - najświeższe informacje o mieście i mieszkańcach, aktualne wydarzenia, relacje z imprez i wiele innych... zapraszamy!

Konkursy

Wizyt:
Dzisiaj: 240 Wszystkich: 644443

Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie

INFORMACJE SPORTOWE » Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie

2022-06-15 14:31

Zwycięzcy Otwartego Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, autor: Wiesław Stręk

25 zawodników stanęło w minioną sobotę (11.06.) do walki o zwycięstwo w Otwartym Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie.

Impreza organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” stanowiła część bogatego katalogu atrakcji oferowanych w ramach obchodów XXXVIII Dni Miasta oraz 90-lecia nadania praw miejskich Siemianowicom Śląskim.

Po dwuletniej przerwie miłośnicy tenisa mogli ponownie sprawdzić swoje umiejętności rywalizując na kortach w Parku Pszczelnik w grze pojedynczej.

Zacięta rywalizacja znacznie przedłużyła czas tenisowych pojedynków, a decydujące rozstrzygnięcia zapadły dopiero późnym popołudniem. Wysoki poziom startujących, ambicje, do końca nie dawały prognozować kto zwycięży w poszczególnych kategoriach.

W rozgrywkach chłopców do lat 18 numerem jeden okazał się siemianowiczanin  Bartłomiej Grząba, któremu w decydującym spotkaniu uległ Nikodem Majewski z Katowic. III i IV miejsce zajęli zawodnicy z Siemianowic Śląskich, Mateusz Morawiec przed Filipem Vido.
Wśród mężczyzn do lat 45, na korcie panował Łukasz Rembielak z Bytomia, który w pojedynku finałowym pokonał Damiana Przybyło z Dąbrowy Górniczej. Trzecie miejsce wywalczył Tomasz Zarychta z Bytomia pokonując Marcina Bombę z Siemianowic Śląskich.

W kategorii panów powyżej 45 lat królował Jacek Góral z Siemianowic Śląskich, któremu jednak łatwo nie poddał się Paweł Bojczuk z Czeladzi. Na trzecim miejscu uplasował się Tomasz Majewski z Katowic zwyciężając Sergiusza Rebetę z Czeladzi.
Jedyną zawodniczką w kategorii kobiet była Natalia Gorol z Siemianowic Śląskich, która mogła sprawdzić swoje umiejętności rywalizując w chłopcami do lat 18-tu.

Wyniki wszystkich spotkań >>>KLIKNIJ<<<

Dyplomy i puchary wręczyli tryumfatorom Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie Krzysztof Nos oraz organizator turnieju Wiesław Stręk z MOSiR „Pszczelnik”.