Strona Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie - najświeższe informacje o mieście i mieszkańcach, aktualne wydarzenia, relacje z imprez i wiele innych... zapraszamy!
www.siemianowice.pl
Od dwudziestu lat Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich organizuje Spartakiadę Młodzieży z Niepełnosprawnością. W tegorocznej, jubileuszowej odbywającej się w miniony czwartek (16.06.) w hali Kompleksu Sportowego „Michał” udział wzięło ponad 200 sportowców z Siemianowic Śląskich, Katowic, Chorzowa, Bytomia, Świętochłowic oraz Tarnowskich Gór.
Młodzi sportowcy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych oraz drużynowych, dobranych tak, aby jak największa liczba osób mogła poczuć smak współzawodnictwa. Bieg sprinterski, rzut piłką lekarską, lotkami do tarczy, slalom w kijem hokejowym, skok w dal z miejsca, jak również konkurencje zespołowe: bieg sztafetowy, z piłką lekarską, przeciąganie liny, drużynowy skok w dal oraz mini turniej piłki nożnej dostarczyły wiele emocji.
Dały radość i zadowolenie z osiągniętego wyniku, przezwyciężania własnych ograniczeń oraz zachęciły do dalszego rozwijania sprawności fizycznej.
Zanim zawodnicy rozpoczęli współzawodnictwo, uroczystego otwarcia Spartakiady dokonała Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Małgorzata Pichen.
„Młodzież z niepełnosprawnością ma takie samo prawo do rywalizacji, jak ich zdrowi rówieśnicy – powiedziała na otwarcie Małgorzata Pichen – te zawody dają jej taką możliwość. W sporcie, oprócz zajmowanych miejsc, zdobytych medali, liczy się także udział”.
Najlepsi sportowcy w poszczególnych konkurencjach nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami oraz dyplomami, pozostali otrzymali medale uczestnictwa, które wręczyli: Zastępca Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie Anna Zasada–Chorab, Pełnomocnik Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych Edyta Świątczak–Gurzęda, Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Małgorzata Pichen oraz Dyrektora MOSiR „Pszczelnik” Łukasz Wanot.
Dzięki wsparciu imprezy przez Urząd Miasta Siemianowice Śląskie oraz Firmę „ELSTAN” z Siemianowic Śląskich wszystkie drużyny uczestniczące w spartakiadzie otrzymały nagrody w postaci sprzętu sportowego.
Szczególne podziękowania należą się młodzieży z II LO im. J. Matejki w Siemianowicach Śląskich (Kaja Wojutycka, Wiktoria Grochulska, Natalia Koczorowska, Paulina Opiełka, Aleksandra Kuczek, Monika Bilska, Angelika Wodniok, Sandra Omylińska, Ludwika Pudełko, Nikola Jonik, Wiktoria Jankowska, Alicja Różańska, Anna Dziemba, Marta Waida, Kinga Tabała, Laura Smyrkoska, Maja Piegza, Monika Komar, Izabela Hołyś), która kierowana przez Jolantę Kulik czuwała nad prawidłowym przebiegiem wszystkich konkurencji oraz studentom AWF w Katowicach.
WYNIKI:
- konkurencje indywidualne:
I Wyścig na wózkach
KOBIETY:
I Magda Czura – WTZ „Imperium Słońca” Siemianowice Śląskie
II Marzena Mielniczek – WTZ „Promyk” Katowice
III Anna Romanek – WTZ SROUU Chorzów
MĘŻCZYŹNI:
I Kamil Będkowski – WTZ „Imperium Słońca” Siemianowice Śląskie
II Rafał Leszczorz – ZSS Siemianowice Śląskie
III Marcin Stobrawa – WTZ „Imperium Słońca” Siemianowice Śląskie
II bieg sprinterski
KOBIETY:
I Wiktoria Hyla – ZSS Siemianowice Śląskie
II Anna Tubacka – WTZ „Promyk” Katowice
III Edyta Sobczak – WTZ „Promyk” Katowice
MĘŻCZYŹNI:
I Leszek Adamczyk – WTZ „UNIKAT” Katowice
II Damian Gorgol – BSPDiMN Bytom
III Adrian Papierkowicz – WTZ „Promyk” Katowice
III Skok w dal z miejsca
KOBIETY:
I Sylwia Chyż – WTZ PSOUU Chorzów
II Ewa Marszałek – WTZ „Imperium Słońca” Siemianowice Śląskie
III Kasia Kurpiel – WTZ „Promyk” Katowice
MĘŻCZYŹNI:
I Łukasz Tyszkiewicz – ZSS Siemianowice Śląskie
II Sebastian Grzywocz – WTZ „Promyk” Katowice
III Artur Molenda – WTZ „Promyk” Katowice
IV Rzut piłką lekarską
KOBIETY:
I Grażyna Szymczyk – WTZ „Imperium Słońca” Siemianowice Śląskie
II Monika Pawlica – WTZ SOSW Tarnowskie Góry
III Wera Cholewa – ZSS Siemianowice Śląskie
MĘŻCZYŹNI:
I Robert Błażewski – BSPDiMN Bytom
II Mariusz Zawadzki – WTZ „Imperium Słońca” Siemianowice Śląskie
III Krzysztof Zieliński – WTZ SOSW Tarnowskie Góry
V Slalom z kijem hokejowym
KOBIETY:
I Patrycja Kulig – BSPDiMN Bytom
II Ewa Winszczyk – WTZ „Imperium Słońca” Siemianowice Śląskie
III Sylwia Śniady – WTZ „Imperium Słońca” Siemianowice Śląskie
MĘŻCZYŹNI:
I Adrian Kuszyk – WTZ „Imperium Słońca” Siemianowice Śląskie
II Marcin Chrobok – WTZ „UNIKAT” Katowice
III Tomasz Borczyk – WTZ „Imperium Słońca” Siemianowice Śląskie
VI Rzut lotkami do tarczy
KOBIETY:
I Barbara Olejniczak – WTZ TPD Świętochłowice
II Bogusława Wyszyńska – WTZ SOSW Tarnowskie Góry
III Katarzyna Kroczek – WTZ PSOUU Chorzów
MĘŻCZYŹNI:
I Mariusz Koening – WTZ TPD Świętochłowice
II Daniel Domagała – WTZ „Promyk” Katowice
III Jacek Cichoń – WTZ „Imperium Słońca” Siemianowice Śląskie
Konkurencje drużynowe:
I Bieg sztafetowy:
1. WTZ „Imperium Słońca” Siemianowice Śląskie
2. ZSS Siemianowice Śląskie
3. WTZ „Promyk” Katowice
4. WTZ „UNIKAT” Katowice
5. BSPDiMN Bytom
6. WTZ SROUU Chorzów
7. WTZ SOSW Tarnowskie Góry
8. WTZ TPD Świętochłowice
II Sadzenie ziemniaków:
1. ZSS Siemianowice Śląskie
2. WTZ „Promyk” Katowice
3. WTZ „Imperium Słońca” Siemianowice Śląskie
4. BSPDiMN Bytom
5. WTZ „UNIKAT” Katowice
6. WTZ SOSW Tarnowskie Góry
7. WTZ TPD Świętochłowice
8. WTZ SROUU Chorzów
III Drużynowy skok w dal:
1. WTZ „Imperium Słońca” Siemianowice Śląskie
2. ZSS Siemianowice Śląskie
3. WTZ „Promyk” Katowice
4. WTZ „UNIKAT” Katowice
5. BSPDiMN Bytom
6. WTZ TPD Świętochłowice
7. WTZ SROUU Chorzów
8. WTZ SOSW Tarnowskie Góry
IV Sztafeta z piłką lekarską:
1. ZSS Siemianowice Śląskie
2. WTZ „Promyk” Katowice
3. WTZ „Imperium Słońca” Siemianowice Śląskie
4. BSPDiMN Bytom
5. WTZ „UNIKAT” Katowice
6. WTZ SROUU Chorzów
7. WTZ SOSW Tarnowskie Góry
8. WTZ TPD Świętochłowice
V przeciąganie liny:
1. ZSS Siemianowice Śląskie
2. WTZ „Imperium Słońca” Siemianowice Śląskie
3. WTZ SOSW Tarnowskie Góry
4. WTZ TPD Świętochłowice
5. WTZ „Promyk” Katowice
6. BSPDiMN Bytom
7. WTZ „UNIKAT” Katowice
8. WTZ SROUU Chorzów
VI Turniej piłki nożnej
1. ZSS Siemianowice Śląskie
2. WTZ „Promyk” Katowice
3. WTZ „UNIKAT” Katowice
4. BSPDiMN Bytom
5. WTZ TPD Świętochłowice
6. WTZ „Imperium Słońca” Siemianowice Śląskie
7. WTZ SOSW Tarnowskie Góry
8. WTZ SROUU Chorzów
Klasyfikacja generalna:
I Warsztat Terapii Zajęciowej "Imperium Słońca" Siemianowice Śląskie
II Warsztat Terapii Zajęciowej "Promyk" Katowice
III Zespół Szkół Specjalnych w Siemianowicach Śląskich
IV Bytomskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Bytom
V Warsztat Terapii Zajęciowej przy Salezjańskim Ośrodku Szkolno Wychowawczym Tarnowskie Góry
VI Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Chorzów
VII Warsztat Terapii Zajęciowej "UNIKAT" Katowice
VIII Warsztat Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Świętochłowice
Za rok, kolejna Spartakiada Młodzieży z Niepełnosprawnością, na którą już dziś zapraszamy.