Siemianowice Śląskie Strona Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie - najświeższe informacje o mieście i mieszkańcach, aktualne wydarzenia, relacje z imprez i wiele innych... zapraszamy!

Dzisiaj: 19 Wszystkich: 639116

XVII Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny

INFORMACJE SPORTOWE » XVII Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny

2022-06-10 07:04

Już po raz siedemnasty Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich zorganizował   Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny. Tegoroczna impreza odbyła się w ramach obchodów 90-lecia nadania praw miejskich Siemianowicom Śląskim oraz XXXVIII Dni Miasta.

Na starcie zawodów organizowanych w miniony piątek (03.06.), stanęło 42 zawodniczek i zawodników. Biegacze rywalizowali na bieżni stadionu lekkoatletycznego w Parku Pszczelnik jedynie przy palących się ekologicznych lampach solarnych. Zasada biegu była dość prosta. Aby zwyciężył należało pokonać najdłuższy dystans w ciągu 60 minut.

W kategorii kobiet zwyciężyła Martyna Sochacka z Katowic, pokonując w czasie 60 min dystans 12 178 m. Drugie i trzecie miejsce na podium zajęły siemianowiczanki,  Angelika Achtelik z wynikiem 12 021 m przed Magdaleną Krupa z wynikiem 11 711 m.

Co ciekawe, druga na mecie Angelika Achtelik w ubiegłym roku w ciągu godziny przebiegła o 6 metrów dłuższy dystans.

W kategorii mężczyzn zwyciężył Arkadiusz Kardas z Siemianowic Śląskichktóry w czasie 60 min. pokonał dystans 16 935 m, drugi był Grzegorz Szymura z Czerwionki-Leszczynaz wynikiem 15 115 m,  trzeci Artur Barcik z Jaworzna z wynikiem 15 021 m.

Martyna Sochacka oraz  Arkadiusz Kardas oprócz pamiątkowych pucharów, podobnie jak zwycięzcy igrzyskach w Grecji i Rzymie, otrzymali wieńce laurowe symbolizujące wygraną w równej walce.

Nagrodzeni zostali także najlepsi Siemianowiczanie. Puchar odebrali  Angelika Achtelik (12 021 m) oraz Arkadiusz Kardas (16 935 m).

Dobnie jak przed rokiem,  również w tym Auto Centrum Gliwice - LELLEK GROUP Gliwice, ufundowało dwie nagrody specjalne – samochód na weekend dla osób, które zajmą 12 i 33 miejsce w klasyfikacji generalnej. Nagrody otrzymali Joanna Maj z Siemianowic Śląskich oraz Marek Wójtowicz z Katowic.

WYNIKI – XVII Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny – >>>KLIKNIJ<<<

Czasy poszczególnych okrążeń wszystkich zawodników >>>KLIKNIJ<<<

Wszyscy uczestnicy XVII Ekologicznego Nocnego Biegu Godzinnego, którzy ukończyli zawody nagrodzeni zostali pamiątkowym medalem. Najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali puchary, które wręczyli Łukasz Wanot - Dyrektor MOSiR „Pszczelnik” oraz Jan Komander - Z-ca Dyrektora MOSiR "Pszczelnik".

Zorganizowanie XVII Ekologicznego Nocnego Biegu Godzinnego możliwe było dzięki wsparciu współorganizatorów, którymi byli: