Strona Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie - najświeższe informacje o mieście i mieszkańcach, aktualne wydarzenia, relacje z imprez i wiele innych... zapraszamy!
www.siemianowice.pl
Kilkadziesiąt osób w blokach startowych, gorący doping i cudowna atmosfera, a także obowiązkowa wizyta Mikołaja – tak wyglądały XV Mikołajkowe Zawody Pływackie które odbyły się w minioną niedzielę (08.12.) na basenie Kompleksu Sportowego „Michał”.
Celem organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich Zawodów jest wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży poprzez pływanie, promocja sportowej rywalizacji oraz ŚWIETNA ZABAWA !!!
Tak też było i tym razem. Jubileuszowe Zawody zgromadziły na basenie wielu młodych pływaków. Jak co roku, zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych i konkurencjach dostosowanych do ich umiejętności, a także sztafecie rodzinnej.
Zwycięzcy poszczególnych konkurencji na zakończenie zawodów, nagrodzeni zostali pamiątkowym dyplom, które wręczał osobiście Mikołaj. Każdy z uczestników otrzymał również słodką niespodziankę.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Zbigniew Jelito sędzia główny a pomagali mu ratownicy z siemianowickiego oddziału WOPR z prezesem Markiem Kuną na czele.
Wyniki poszczególnych kategorii:
Rocznik 2012 i młodsi
25 m styl dowolny – dziewczyny:
I Nadia Moroń 0:32,32
II Martyna Pieloch 0:39,97
III Adrianna Korzeń 0:48,71
25 m styl dowolny – chłopcy:
I Aleks Czapla 0:24,75
II Konrad Zając 0:29,70
III Adam Iwanicki 0:30,34
IV Robert Pieloch 0:36,54
V Ksawery Łatacz 0:45,44
Rocznik 2011 – 2010
25 m styl dowolny – dziewczyny:
I Oliwia Pieloch 0:19,12
II Barbara Chmielowska 0:23,88
III Julia Kurczyńska 0:27,34
25 m styl dowolny – chłopcy:
I Tomasz Słaboński 0:21,47
II Dominik Kusz 0:22,47
III Bartosz Filipiak 0:25,28
25 m styl grzbietowy – dziewczyny:
I Oliwia Pieloch 0:20,25
II Barbara Chmielowska 0:25,10
III Julia Kurczyńska 0:27,16
IV Lena Luzak 0:34,32
25 m styl grzbietowy – chłopcy:
I Dominik Kusz 0:24,28
II Bartosz Filipiak 0:26,62
III Tomasz Słaboński 0:26,75
Rocznik 2009 – 2008
50 m styl dowolny – dziewczyny:
I Martyna Pełka 0:46,63
II Paulina Długosz 0:47,28
III Maja Gajowska 0:55,69
50 m styl dowolny – chłopcy:
I Jakub Filipiak 0:52,53
50 m styl klasyczny – dziewczyny:
I Maja Gajowska 0:59,28
II Martyna Pełka 1:02,11
III Paulina Długosz 1:08,00
50 m styl klasyczny – chłopcy:
I Jakub Filipiak 1:18,59
Rocznik 2004 – 2000
100 m styl dowolny – mężczyźni:
I Michał Krawczyk 1:22,09
II Kamil Urbaniak 1:25,50
III Dawid Jakubczyk 1:33,03
Rocznik 1999 i starsi
100 m styl dowolny – mężczyźni:
I Robert Moroń 1:10,35
II Tomasz Słaboński 1:15,65
III Dariusz Łatacz 1:20,97
IV Wojciech Pasiecznik 1:23,07
Sztafeta Pokoleniowa – rodzic lub opiekun + dziecko do lat 18 – 2 x 25m, styl dowolny:
I Oliwia Pieloch / Wojciech Pasiecznik 0:37,13
II Tomasz Słaboński / Tomasz Słaboński 0:40,18
III Aleks Czapla / Robert Moroń 0:40,40
IV Barbara Chmielowska / Wojciech Pasiecznik 0:43,78
V Nadia Moroń / Robert Moroń 0:45,54
VI Dawid Zając / Konrad Zając 0:46,40
VII Robert Pieloch / Tomasz Słaboński 0:54,54
VIII Ksawery Łatacz / Dariusz Łatacz 1:04,38