Siemianowice Śląskie Strona Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie - najświeższe informacje o mieście i mieszkańcach, aktualne wydarzenia, relacje z imprez i wiele innych... zapraszamy!

Dzisiaj: 181 Wszystkich: 639048

XV Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny

INFORMACJE SPORTOWE » XV Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny

2020-07-10 21:43

Już po raz piętnasty Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich zorganizował Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny.

Do udziału w jubileuszowej imprezie organizowanej w miniony piątek (03.07.), zgłosiło się 110 zawodniczek i zawodników, jednak po weryfikacji zgłoszeń ostatecznie do biegu zakwalifikowało się 82 biegaczy. Bieg podzielony został na 2 tury. Pierwsza rozpoczęła się o godzinie 21.40, druga o 22.55.

W związku panującą pandemią koronawirusa bieg odbywał się z zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa.
Zawodnicy rywalizowali na bieżni stadionu lekkoatletycznego w Parku Pszczelnik jedynie przy palących się ekologicznych lampach solarnych. Zasady biegu były dość proste. Aby zwyciężył należało pokonać najdłuższy dystans w ciągu 1 godziny.

W kategorii kobiet zwyciężyła Barbara Szelest z Mysłowic, pokonując w czasie 60 min dystans 14 141 m. Druga na mecie uplasowała się Anna Skalska z Bytomia z wynikiem 13 663 m a na najniższym stopniu podium stanęła druga w ubiegłym roku  Dorota Redzik z Piekar Śląskich z wynikiem 13 638 m.

W kategorii mężczyzn zwyciężył Paweł Kosek z Tychówktóry w czasie 60 min. pokonał dystans 17 734 m, drugi był Włoch z Orsenigo Roberto Dimiccoli, mieszkający obecnie w Raciborzu z wynikiem 17 506 m, trzeci Aleksander Zięba ze Strzyżowic, 16 417 m.

Barbara Szelest oraz Paweł Kosek oprócz pamiątkowych pucharów, podobnie jak zwycięzcy igrzyskach w Grecji i Rzymie, otrzymali wieńce laurowe symbolizujące wygraną w równej walce.

Nagrodzeni zostali także najlepsi Siemianowiczanie. Wśród kobiet puchar odebrała – Magdalena Krupa  (12 078 m) natomiast wśród mężczyzn – Mieszko Maliszewski (16 039 m ).

WYNIKI – XV Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny – >>>KLIKNIJ<<<

Czasy poszczególnych okrążeń wszystkich zawodników >>>KLIKNIJ<<<

Wszyscy uczestnicy XV Ekologicznego Nocnego Biegu Godzinnego, którzy ukończyli zawody nagrodzeni zostali pamiątkowym medalem. Najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali puchary, które wręczyli Katarzyna Naczyńska-Budnik Kierownik Biura Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie, Łukasz Wanot  Dyrektor MOSiR Pszczelnik”  oraz Jan Komander Zastępca Dyrektora MOSiR Pszczelnik".

Zorganizowanie XV Ekologicznego Nocnego Biegu Godzinnego na wysokim poziomie możliwe było dzięki wsparciu współorganizatorów, którymi byli: