Siemianowice Śląskie Strona Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie - najświeższe informacje o mieście i mieszkańcach, aktualne wydarzenia, relacje z imprez i wiele innych... zapraszamy!

Dzisiaj: 175 Wszystkich: 639473

Turniej Siatkówki Plażowej Mixtów

INFORMACJE SPORTOWE » Turniej Siatkówki Plażowej Mixtów

2019-08-12 21:23

W minioną niedzielę (11.08.) na boisku do plażówki w Parku Pszczelnik, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich zorganizował Turniej Siatkówki Plażowej Mixtów.

8 par mieszanych walczyło o zwycięstwo w turnieju rozgrywając mecze systemem brazylijskim, jeden set do 21 punktów. Zgodnie z zasadami jedna przegrana nie eliminowała drużyny z turnieju, dopiero drugi przegrany mecz oznaczał koniec gry.

Już pierwsze pojedynki pokazały, że emocji i zwrotów akcji nie zabraknie. O tym, że jedna przegrana niczego nie przesądza przekonała się para Magdalena Jaszkowska / Krzysztof Milanowski. Po przegraniu w ćwierćfinale z parą Kamila Toborek / Mateusz Jabłoński 16:21, zrewanżowali się w finale pokonując rywali w dwóch setach.

Finał oraz spotkanie o trzecie miejsce rozgrywane było do dwóch wygranych setów do 15 punktów.

Trzech setów potrzebowała para Jadwiga Hojnowska / Adam Łata aby stanąć na najniższym stopniu podium.

Wyniki spotkań półfinałowych:
1) Kamila Toborek (Mysłowice) / Mateusz Jabłoński (Katowice) - Jadwiga Hojnowska (Bytom) / Adam Łata (Piekary Śląskie)  26:24.
2) Natalia Piskorz (Bytom) / Artur Czernik (Katowice) - Magdalena Jaszkowska (Kraków) / Krzysztof Milanowski (Bydlin) 14:21.

FINAŁ:
Kamila Toborek (Mysłowice) / Mateusz Jabłoński (Katowice) - Magdalena Jaszkowska (Kraków) / Krzysztof Milanowski (Bydlin) 11:15 / 12:15.

MECZ O III MIEJSCE:
Jadwiga Hojnowska (Bytom) / Adam Łata (Piekary Śląskie)  - Natalia Piskorz (Bytom) / Artur Czernik (Katowice) 15:8 / 10:15 / 15:10.