NA TAPECIE
Kompleks Sportowy "Michał"

                        BASEN

 

Akcja „SUPERPŁYWAK 2022”
ULGI DLA POSIADACZY KARTY RODZINNEJ


 

ULGI DLA POSIADACZA KARTY SENIORA 60+


 

KOMPLEKS SPORTOWY "MICHAŁ"

Kompleks Sportowy MichałKompleks Sportowy "MICHAŁ"stanowi integralną część bazy sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Pszczelnik”. Obecnie jest największą atrakcją sportowo - rekreacyjną w naszym mieście.

URZĄD MIASTA

Siemianowice Śląskie Strona Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie - najświeższe informacje o mieście i mieszkańcach, aktualne wydarzenia, relacje z imprez i wiele innych... zapraszamy!
www.siemianowice.pl

BIP

Biuletyn Informacji PublicznejMOSiR "Pszczelnik"
Przetargi
Ogłoszenia
Konkursy


 

Wizyt:
Dzisiaj: 369 Wszystkich: 429936

Siemianowicki Zawrót Głowy – VI Bieg Wokół Stołu

INFORMACJE SPORTOWE » Siemianowicki Zawrót Głowy – VI Bieg Wokół Stołu

2022-01-23 20:56

  

Dzisiaj (23.01) w hali Kompleksu Sportowego „Michał”, 16 zawodniczek i zawodników rywalizowało w zawodach pod nazwą „Siemianowicki Zawrót Głowy – Bieg Wokół Stołu”, ścigając się na dystans 1 km. Organizatorem szóstej edycji, nietypowej i wymagającej imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich.

Zasada biegu była dość prosta. Każdy zawodnik musiał w jak najkrótszym czasie pokonać dystans 1 000 m, czyli 117 okrążeń, biegając wokół stołu. Zgodnie z regulaminem nie można było w żaden sposób dotykać nakrytego stołu. Aby oczywiście nie zakręciło się w głowie można było w każdej chwili zmieniać kierunek biegu.

Podobnie jak w poprzednich edycjach imprezy, uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: I - rocznik 2009 i młodsi, II - rocznik 2008 i starsi (osobna klasyfikacja kobiet i mężczyzn).

Tegoroczne podium zdominowali zawodnicy z Siemianowic Śląskich.

W kategorii chłopców rocznik 2009 i młodsi pierwsze miejsce zajął, podobnie jak przed dwoma laty Dawid Dors z czasem 9:39,13, przed Patrykiem Mazurem (10:42,12) oraz Błażejem Hermanem (10:51,84).

W klasyfikacji kobiet (2008 i starsze) na najwyższym stopniu podium stanęła Magda Roeder zwyciężając z czasem 8:56,12, tuż za nią uplasowała się Paulina Siegert – 8:59,56 a na najniższym stopniu podium stanęła Julia Iwaniec – 9:22,59.

Niezwykle wyrównana była walka o zwycięstwo w klasyfikacji mężczyzn (2008 i starsi). Ostatecznie o niespełna sekundę, zwyciężył Mateusz Mucha z czasem 7:58,37 przed Kamilem Kasper z czasem 7:59,28, trzeci był Igor Ślazyk – 8:16,38.

Wyniki VI Biegu Wokół Stołu >>>KLIKNIJ<<<

Wszyscy uczestniczy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, najlepsza trójka w każdej kategorii dodatkowo puchary i dyplomy. Nagrody wręczył zastępca dyrektora MOSiR „Pszczelnik” Jan Komander.

Dzięki uprzejmości siemianowickiej Firmy BALVITEN partnera imprezy, po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali czekoladowe ciasteczka Brownie i Muffiny.

Szczególne podziękowania należą się Pani Joanna Drabik-Nos oraz młodzieży z Klubu Młodego Wolontariusza „MERIT” przy ZSTiO „MERITUM” w Siemianowicach Śląskich (Oliwia Filbier, Julia Banach, Amelia Kopiec, Julia Iwaniec, Kamila Glosnek, Igor Jeziorski, Jakub Dziurowicz, Leszek Latusek) za obsługę sędziowską zawodów. 

Relację z VI Biegu Wokół Stołu obejrzeć można w telewizji TVP Katowice: 
https://katowice.tvp.pl/670695/sport od min. 06:53 min.