NA TAPECIE
LODOWISKO PARK PSZCZELNIK


 

ULGI DLA POSIADACZY KARTY RODZINNEJ


 

ULGI DLA POSIADACZA KARTY SENIORA 60+


 

KOMPLEKS SPORTOWY "MICHAŁ"

Kompleks Sportowy MichałKompleks Sportowy "MICHAŁ"stanowi integralną część bazy sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Pszczelnik”. Obecnie jest największą atrakcją sportowo - rekreacyjną w naszym mieście.

URZĄD MIASTA

Siemianowice Śląskie Strona Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie - najświeższe informacje o mieście i mieszkańcach, aktualne wydarzenia, relacje z imprez i wiele innych... zapraszamy!
www.siemianowice.pl

BIP

Biuletyn Informacji PublicznejMOSiR "Pszczelnik"
Przetargi
Ogłoszenia
Konkursy


 

Wizyt:
Dzisiaj: 122 Wszystkich: 265528

Siemianowicki Zawrót Głowy – IV Bieg Wokół Stołu

INFORMACJE SPORTOWE » Siemianowicki Zawrót Głowy – IV Bieg Wokół Stołu

2019-02-03 21:35

  

„Siemianowicki Zawrót Głowy – Bieg Wokół Stołu”, organizowany w Siemianowicach Śląskich przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik”, to impreza jedyna w swoim rodzaju, nie mająca naśladowców nigdzie.

Dzisiaj (03.02) w hali Kompleksu Sportowego „Michał”, 20 zawodniczek i zawodników  rywalizowało w czwartej edycji imprezy, ścigając się na dystans 1 km.

Zasada biegu była dość prosta. Każdy zawodnik musiał w jak najkrótszym czasie pokonać dystans 1 000 m, czyli 117 okrążeń, biegając wokół stołu. Zgodnie z regulaminem nie można było w żaden sposób dotykać nakrytego stołu. 
Uczestnicy tegorocznej imprezy rywalizowali w dwóch kategoriach: I - rocznik 2006 i młodsi, II - rocznik 2005 i starsi (osobna klasyfikacja kobiet i mężczyzn).

W kategorii dziewcząt rocznik 2006 i młodsze, zwyciężyła Paulina Siegert z czasem 9:25,53 przed Julią Laskowską – 9:29,75, oraz Martyną Binke – 9:43,16,  wszystkie zawodniczki z Siemianowic Śląskich.

W tej samej kategorii wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Dawid Nagórzański z czasem 8:17,97, przed Miłoszem Wernerem – 9:25,37 oraz Dawidem Walczakiem – 10:10,54, trójka zawodników również reprezentująca gród Siemiona.

Niezwykle wyrównana była walka o zwycięstwo w klasyfikacji mężczyzn (2005 i starsi). Ostatecznie o niespełna dwie dziesiąte sekundy Tomasz Sadło (Zabrze) z czasem 8:02,63 wyprzedził ubiegłorocznego tryumfatora imprezy Aleksandra Ziębę (Strzyżowice) – 8:02,81trzeci był Mateusz Mucha (Siemianowice Śląskie) – 8:06,72.

Wszyscy uczestniczy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, najlepsza trójka w każdej kategorii dodatkowo puchary i dyplomy. Nagrody wręczył dyrektor MOSiR „Pszczelnik” Łukasz Wanot.

Dzięki uprzejmości Cukierni „MAJA” Marian Buchta, Jacek Sularz z Siemianowic Śląskich, po zakończeniu imprezy na wszystkich czekała herbata oraz ciasto.

Podziękowania należą się młodzieży z Klubu Młodego Wolontariusza „MERIT” przy ZSTiO „MERITUM” w Siemianowicach Śląskich za obsługę sędziowską zawodów.

Zdjęcia z zawodów można obejrzeć na stronie >>>KLIKNIJ<<<  

„Siemianowicki Zawrót Głowy – IV Bieg Wokół Stołu”- WYNIKI

 

Relację z tej imprez obejrzeć można w TVP Katowice: 

SPORT: AKTUALNOŚCI SPORTOWE - 5.02.2019, GODZ. 18.50 (od min.04:55).

https://katowice.tvp.pl/670695/sport