Kompleks Sportowy MichałKompleks Sportowy "MICHAŁ"stanowi integralną część bazy sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Pszczelnik”. Obecnie jest największą atrakcją sportowo - rekreacyjną w naszym mieście.

Siemianowice Śląskie Strona Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie - najświeższe informacje o mieście i mieszkańcach, aktualne wydarzenia, relacje z imprez i wiele innych... zapraszamy!

Konkursy

Wizyt:
Dzisiaj: 80 Wszystkich: 639177

Policja wygrywa XXVI Barbórkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Grup Zawodowych

INFORMACJE SPORTOWE » Policja wygrywa XXVI Barbórkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Grup Zawodowych

2018-12-10 22:35

Dobiegły końca zmagania drużyn uczestniczących w XXVI Barbórkowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Grup Zawodowych organizowanym przezMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich. W miniony piątek (07.12) rozegrano półfinały oraz spotkania decydujące o końcowej klasyfikacji. Po siedmiu latach dominacji Adientu, tegoroczna edycja imprezy zakończyła się zwycięstwem drużyny siemianowickiej Policji

Siedem drużyn przystąpiło do rywalizacji w tegorocznym Turnieju. Po rozegraniu spotkań grupowych przyszedł czas na decydujące mecze.

W pierwszym półfinale spotkały się zespoły Samorządowców oraz Poczty. Pierwszą, wyrównaną część spotkania rozpoczął celnym trafieniem Marcin Janota. Tuż przed przerwą zdołał jednak wyrównać Robert Nobis. Siedem trafień w drugiej połowie Poczty przy jednym Samorządowców, dało ostatecznie pewny awans do finału tym pierwszym.

O wiele ciekawiej zapowiadał się drugi półfinał, pomiędzy odwiecznymi rywalami, zespołami Policji i Adientu. Ci drudzy, siedmiokrotni z rzędu zwycięzcy Barbórkowego Turnieju już w pierwszej minucie stracili bramkę po precyzyjnym uderzeniu Szymona Ochmana. Szybka kontra Roberta Sadłońkilka minut później wyrównała stan meczu na 1:1. Druga połowa rozpoczęła się od dwóch trafień Mateusza Tomczyka i kiedy wydawało się, że Adientzdoła dowieść wynik do końca spotkania, kontaktowy gol Grzegorza Pasternaka przywrócił nadzieje Policji. Trafienie Damiana Achtelika równo z końcową syreną dało remis 3:3. O awansie do finału miały zdecydować rzuty karne. Lepszymi egzekutorami okazali się Policjanci i to oni ostatecznie cieszyli się z awansu do finału.

Od początku spotkania o trzecie miejsce drużyna Adientu narzuciła swój styl gry,   kontrolując sytuację na parkiecie do ostatniej minuty. Mimo iż jeszcze na początku drugiej połowy po dwóch trafieniach Marcina Janoty był remis 3:3, ostatecznie Samorządowcy ulegli rywalom 9:3. Wszystkie bramki w tym spotkaniu dla Adientu zdobył Sebastian Klaus.

Już pierwsza połowa spotkania finałowego pokazała, że na zawodników Policjinie ma mocnych. Cztery trafienia w zaledwie trzy minuty zdecydowały o przebiegu całego meczu. Ostatecznie Policja, pokonując Pocztę 9:2 mogła cieszyć się  z wygrania Barbórkowy Turniej.

Najlepszym bramkarzem Turnieju wybrano Arkadiusza Lasyk z Policji, tytuł króla strzelców z 14 trafieniami przypadł Sebastianowi Klausowi z drużyny Adient.

Puchary dla najlepszych zespołów oraz nagrody indywidualne wręczył – Jan Komander - Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich.