Strona Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie - najświeższe informacje o mieście i mieszkańcach, aktualne wydarzenia, relacje z imprez i wiele innych... zapraszamy!
www.siemianowice.pl
W dniu 14 czerwca na basenie Kompleksu Sportowego „Michał” w Siemianowicach Śląskich odbyły się pod patronatem Prezydenta Siemianowice Śląskie Otwarte Zawody Pływackie oraz III Zawody w Zjeździe „RUSZBANOM”. Impreza była jedną z wielu atrakcji przygotowanych z okazji XXXIII dni Siemianowic Śląskich przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik”.
Do rywalizacji w konkurencjach pływackich zgłosiło się prawie pięćdziesięciu uczestników, którzy podzieleni na kategorie wiekowe wzięli udział w 14 konkurencjach. Najmłodsi zawodnicy konkurowali na dystansie 25 m stylem dowolnym, starsi na 50 i 100 m stylem dowolnym, klasycznym i grzbietowym. Zwycięzcy oprócz gratulacji od organizatorów otrzymali w nagrodzę za sportową walkę dyplomy i medale. Ponadto, ku uciesze organizatorów okazało się, że niesłabnącą popularnością cieszą się zawody w zjeździe „RUSZBANOM” czyli przeprowadzony już po raz trzeci konkurs na będącej walorem Kompleksu „Michał” zjeżdżalni wodnej.
Wyniki poszczególnych konkurencji:
25 m styl dowolny - dziewczyny rocznik 2005 i młodsze:
1) Maja Brodzińska 00:22:31
2) Natalia Awor 00:30:12
3) Agata Gogol 00:31:52
4) Wiktoria Mazelik 00:51:54
25 m styl dowolny - chłopcy rocznik 2005 i młodsze:
1) Kamil Geisner 00:16:28
2) Maciej Kołodziejczyk 00:17:50
3) Marcin Pera 00:18:52
4) Denis Poltier 00:21:15
5) Ignacy Durbajło 00:23:00
6) Tymoteusz Susło 00:27:15
7) Mateusz Witas 00:28:19
8) Kacper Wichary 00:34:30
9) Filip Jarzyński 00:34:37
50 m styl dowolny - dziewczyny rocznik 2002 - 2004
1) Aleksandra Tartas 00:32:10
2) Karolina Gierot 00:39:31
50 m styl dowolny - chłopcy rocznik 2002 - 2004
1) Jakub Rybczyński 00:41:44
2) Oskar Wcisło 00:44:22
3) Jakub Kubusiak 00:58:25
4) Bartek Gogol 01:09:25
50 m styl grzbietowy - dziewczyny rocznik 2002 - 2004
1) Aleksandra Tartas 00:38:00
2) Karolina Gierot 00:49:07
3) Paulina Rzemińska 00:56:00
50 m styl grzbietowy - chłopcy rocznik 2002 - 2004
1) Jakub Kubusiak 01:05:22
100 m styl dowolny - mężczyźni rocznik 1999 - 2001
1) Jakub Kubusiak 01:13:24
2) Paweł Wachowicz 01:14:05
100 m styl klasyczny - mężczyźni rocznik 1999 - 2001
1) Jakub Kubusiak 01:38:57
2) Paweł Wachowicz 01:48:37
100 m styl dowolny - kobiety rocznik 1998 i starsze
1) Agata Kozińska 01:30:56
100 m styl dowolny - mężczyźni rocznik 1998 i starsi
1) Paweł Kociszewski 01:09:37
100 m styl klasyczny - kobiety rocznik 1998 i starsze
1) Agata Kozińska 01:50:53
100 m styl klasyczny - mężczyźni rocznik 1998 i starsi
1) Paweł Kociszewski 01:47:37
Wyniki zjazdu „RUSZBANOM”:
Szkoła Podstawowa - Dziewczęta:
1) Aleksandra Tartas 00:38:38 (I przejazd 00:19:28 - II przejazd 00:19:10)
2) Paulina Rzemińska 00:40:21 (I przejazd 00:22:17 - II przejazd 00:18:04)
3) Natalia Gawor 00:43:00 (I przejazd 00:21:22 - II przejazd 00:21:38)
4) Wiktoria Mazelik 00:43:27 (I przejazd 00:22:19 - II przejazd 00:21:08)
5) Agata Gogol 01:00:26 (I przejazd 00:28:22 - II przejazd 00:32:04)
6) Karolina Gierot 01:13:20 (I przejazd 00:32:37 - II przejazd 00:40:43)
Szkoła Podstawowa - Chłopcy:
1) Oskar Wcisło 00:35:14 (I przejazd 00:18:46 - II przejazd 00:16:28
2) Filip Jarzyński 00:35:35 (I przejazd 00:17:44 - II przejazd 00:17:51)
3) Tymek Susło 00:36:27 (I przejazd 00:18:22 - II przejazd 00:18:05)
4) Denis Poltier 00:37:36 (I przejazd 00:19:08 - II przejazd 00:18:28)
5) Kamil Geisner 00:37:39 (I przejazd 00:18:55 - II przejazd 00:18:44)
6) Marcin Pera 00:37:50 (I przejazd 00:18:00 - II przejazd 00:19:50)
7) Jakub Rybczyński 00:39:19 (I przejazd 00:19:14 - II przejazd 00:20:05)
8) Ignacy Durbajło 00:39:19 (I przejazd 00:19:43 - II przejazd 00:19:36)
9) Mateusz Witas 00:39:41 (I przejazd 00:20:25 - II przejazd 00:19:16)
10) Bartosz Gogol 00:41:01 (I przejazd 00:21:26 - II przejazd 00:19:35)
11) Kacper Wichary 00:44:18 (I przejazd 00:22:02 - II przejazd 00:22:16)
12) Jakub Kubusiak 00:45:23 (I przejazd 00:22:51 - II przejazd 00:22:32)
13) Maciej Kołodziejczyk 00:45:37 (I przejazd 00:20:19 - II przejazd 00:25:18)
Szkoła Gimnazjalna i Ponadgimnazjalna - Chłopcy:
1) Paweł Kociszewski 00:26:55 (I przejazd 00:13:30 - II przejazd 00:13:25)
2) Paweł Kubusiak 00:31:31 (I przejazd 00:16:01 - II przejazd00:15:30)
3) Kamil Wachowicz 00:36:37 (I przejazd 00:18:00 - II przejazd 00:18:37)