Strona Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie - najświeższe informacje o mieście i mieszkańcach, aktualne wydarzenia, relacje z imprez i wiele innych... zapraszamy!
www.siemianowice.pl
Wczoraj (26.10.) w hali Kompleksu Sportowego „Michał”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich zorganizował Integracyjny Turniej Piłki Nożnej Osób z Niepełnosprawnością pn. „Gramy Razem”.
Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie Rafała Piecha.
Głównym celem Turnieju było propagowanie aktywności fizycznej wśród osób z niepełnosprawnością oraz pokazanie, że każdy bez względu na wiek, niepełnosprawność czy umiejętności może grać w piłkę nożną.
Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie Krzysztof Nos, życząc wszystkim wielu emocji i wrażeń oraz sportowej rywalizacji w duchu fair play.
W sportowych zmaganiach uczestniczyło sześć drużyn rywalizując w dwóch grupach każdy z każdym. Do dalszej fazy awansowały po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy, grając następnie między sobą systemem "na krzyż". Zespoły z miejsc trzecich rozegrały spotkanie o miejsce V.
W grupie A bezkonkurencyjną okazała się ekipa z Bytomia wygrywając spotkania po 5:0. Grupę B, bardziej wyrównaną, wygrała po zaciętych pojedynkach reprezentacja Imperium Słońca.
Po spotkaniach półfinałowych przyszedł czas na pojedynki decydujące o poszczególnych miejscach.
W meczu o V miejsce drużyna ze Świętochłowic już w pierwszej połowie ustawiła wynik spotkania prowadząc do przerwy 4:0.
W meczu o trzecie miejsce spotkały się zespoły reprezentujące WTZ Piekary Śląskie i WTZ Katowice. Mimo iż zespół z Katowic prowadził do przerwy 1:0 po bramce Michała Ogor, to dwie bramki Adama Koźlika, i jedna Rafał Dziewiora dały zwycięstwo drużynie z Piekar.
W finale zespół z Bytomia potwierdził swoją dominację w Turnieju pokonując siemianowiczan 5:1. Co prawda do przerwy widniał wyniki 2:1 po bramce kontaktowej Michała Śniadego, lecz Robert Błażewski po dwóch trafienia w pierwszej połowie dołożył jeszcze trzy w drugiej ustalając ostatecznie wynik spotkania.
Najlepszym bramkarzem Turnieju wybrano Marcina Boguckiego – WTZ Imperium Słońca Siemianowice Śląskie, tytuł króla strzelców z 16 trafieniami przypadł Robertowi Błażewskiemu z drużyny WTZ Bytom.
Wszystkie zespoły uczestniczące w Integracyjny Turniej Piłki Nożnej Osób z Niepełnosprawnością pn. „Gramy Razem” otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy.
Partnerem Turnieju była Firma BALVITEN w Siemianowic Śląskich.
WYNIKI WSZYSTKICH SPOTKAŃ:
GRUPA A:
1) WTZ Bytom 2 6 10:0 +10
2) WTZ Promyk Katowice 2 3 3:5 - 2
3) WTZ PSONI Chorzów 2 0 0:8 - 8
WTZ Bytom – WTZ Promyk Katowice 5:0 (4:0)
WTZ Bytom: 3 – Robert Błażewski, 2 – Piotr Kołodziej.
WTZ Bytom – WTZ PSONI Chorzów 5:0 (4:0)
WTZ Bytom: 3 – Robert Błażewski, 2 – Tomasz Kandzia
WTZ Promyk Katowice – WTZ PSONI Chorzów 3:0 (3:0)
WTZ Promyk Katowice: 3 – Michał Ogor.
GRUPA B:
1) WTZ Imperium Słońca Siemianowice Śląskie 2 6 6:3 + 3
2) WTZ Piekary Śląskie 2 3 4:4 0
3) WTZ TPD Świętochłowice 2 0 4:7 - 3
WTZ Piekary Śląskie – WTZ Siemianowice Śląskie 1:2 (0:1)
WTZ Piekary Śląskie: Adam Koźlik.
WTZ Siemianowice Śląskie: 2 – Dawid Szewczyk.
WTZ Piekary Śląskie – WTZ TPD Świętochłowice 3:2 (0:2)
WTZ Piekary Śląskie: 2 – Rafał Dziewior, Grzegorz Czech.
WTZ TPD Świętochłowice: 2 – Robert Malik.
WTZ Siemianowice Śląskie – WTZ TPD Świętochłowice 4:2 (3:0)
WTZ Siemianowice Śląskie: 2 – Marcin Stobrawa, Łukasz Pyka, Michał Wypiór.
WTZ TPD Świętochłowice: Robert Malik, Arkadiusz Wolny.
I PÓŁFINAŁ:
I miejsce grupa A – II miejsce grupa B
WTZ Bytom – WTZ Piekary Śląskie 5:2 (3:0)
WTZ Bytom: 5 – Robert Błażewski.
WTZ Piekary Śląskie: Rafał Dziewior, Marcin Hanysek.
II PÓŁFINAŁ:
I miejsce grupa B – II miejsce grupa A
WTZ Siemianowice Śląskie – WTZ Promyk Katowice 3:1 (1:1)
WTZ Siemianowice Śląskie: 2 – Dawid Szewczyk, Marcin Stobrawa.
WTZ Promyk Katowice: Konrad Jelonek.
Mecz o miejsce V:
III miejsce grupa A – III miejsce grupa B
WTZ PSONI Chorzów – WTZ TPD Świętochłowice 0:5 (0:4)
WTZ TPD Świętochłowice: 2 – Robert Malik, 2 – Rafał Dudek, Patryk Sikora.
Mecz o miejsce III:
przegrany I półfinału – przegrany II półfinału
WTZ Piekary Śląskie – WTZ Promyk Katowice 3:2 (0:1)
WTZ Piekary Śląskie: 2 – Adam Koźlik, Rafał Dziewior.
WTZ Promyk Katowice: Michał Ogor.
FINAŁ - mecz o miejsce I
zwycięzca I półfinału – zwycięzca II półfinału
WTZ Bytom – WTZ Siemianowice Śląskie 5:1 (2:1)
WTZ Bytom: 5 – Robert Błażewski.
WTZ Siemianowice Śląskie: Michał Śniady.
Klasyfikacja końcowa Turnieju:
1. WTZ Bytom
2. WTZ „Imperium Słońca” Siemianowice Śląskie
3. WTZ koło Piekary Śląskie
4. WTZ „Promyk” Katowice
5. WTZ TPD Świętochłowice
6. WTZ PSONI Chorzów
Składy drużyn:
Bytomskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej:
Robert Błażewski, Janusz Ząbik, Marcin Sośniak, Tomasz Kandzia, Łukasz Stemplowski, Krzysztof Krzeszowiak, Daniel Szczęsny, Radosław Uchański , Piotr Kołodziej, Katarzyna Pyka.
Warsztat Terapii Zajęciowej „Imperium Słońca” Siemianowice Śląskie:
Łukasz Pyka, Dawid Szewczyk, Łukasz Klimoszek, Michał Śniady, Robert Roncoszek, Adam Stachel, Michał Wypiór, Jarosław Krzyżowski, Marcin Bogucki, Gerard Herber, Marcin Stobrawa.
Warsztat Terapii Zajęciowej koło Piekary Śląskie:
Adam Koźlik, Sławomir Solawa, Rafał Dziewior, Marcin Hanysek, Krzysztof Jędrak, Dawid Kuczek, Grzegorz Czech, Agnieszka Florczyk.
Warsztat Terapii Zajęciowej PROMYK Katowice:
Michał Ogor, Konrad Jelonek, Piotr Brodowski, Eryk Wior, Piotr Deloch, Paweł Chmielarz, Paweł Nowicki, Tomasz Czok.
Warsztat Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Świętochłowice:
Rafał Dudek, Robert Malik, Paweł Niechcioł, Patryk Sikora, Krzysztof Górny, Robert Kaprol, Stanisław Wrona, Arkadiusz Wolny, Adam Krawczyk.
Warsztat Terapii Zajęciowej PSONI Chorzów:
Anna Romanek, Krzysztof Nocoń, Tomasz Cieślak, Sebastian Prudło, Dariusz Nowak, Krzysztof Dendra, Arkadiusz Kaczorkowski, Marek Wyleżoł, Włodzimierz Guja.